کابینت مدل پلازا,کابینت برانی

انواع درب کابینت نئوکلاسیک برانی

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک امروزه یکی از پر طرفدارترین سبک های کابینت در بازار می باشد.کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک برداشتی جدید از کابینت کلاسیک می باشد.در کابینت نئوکلاسیک از شلوغی کابینت کلاسیک خبری نیست و سادگی و خطوط ساده جایگزین ابزار های شلوغ شده است.
کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک برگرفته از معماری نئوکلاسیک می باشد.معماری نئوکلاسیک که در قرن هجدم در اروپا رواج پیدا کرد,را می توان تمایلات و خواسته های مدرن با ویژگی ها و اشرافیت کلاسیک دانست.این سبک بیشترین تاثیر را از معمار اسکاتلندی ,رابرت آدام گرفته است,کسی که بیشترین المانها را به این سبک اضافه کرد.کسانی که رو حیه با نشاطی دارند و می خواهند از رنگ های مختلف در منزل خود استفاده کنند,بهتر است که کابینت نئوکلاسیک را انتخاب کنند.

کابینت مدل آرت,کابینت برانی

معماری نئوکلاسیک

قبل از این که نئوکلاسیک را به کابینت آشپزخانه ربط دهیم، نئوکلاسیک یک سبک معماری است. نئوکلاسیک به معنی کلاسیک جدید است. برخی به‌اشتباه این کلمه را به کلمه “مدرن و کلاسیک” ترجمه کرده‌اند که این اشتباه است. درواقع منظور از نئوکلاسیک، نسل جدید سبک معماری کلاسیک است. این سبک در میانه‌های قرن ۱۸ام میلادی باب شد. اگر بخواهیم نئوکلاسیک را در یک جمله تعریف کنیم می‌توان عنوان کرد: نئوکلاسیک، پوسته‌ای کلاسیک بر روی امکانات مدرن است. این سبک از معماری رومی و معماری کلاسیک یونان الهام گرفته است  سبک نئوکلاسیک بر روی سادگی و سطح هموار دیوارها تأکید داشت.

به‌طورکلی  ساختمان‌هایی با معماری نئوکلاسیک مشخصه‌های زیر را دارند:

 • بزرگی ابعاد ساختمان‌ها
 • خطوط مرتب و پیراسته
 • ظاهر منظم و ساده
 • سنتوری سه‌گوش (آذین بالای درب)
 • ستون‌های مستقل و بلند که ارتفاع آن‌ها به ارتفاع ساختمان می‌رسد و بیشتر به شیوه‌ی دوریک ساخته می‌شدند، اما گاهی هم از شیوه‌ی ایونی کمک می‌گرفتند.

انواع کابینت نئوکلاسیک

درب کابینت نئوکلاسیک را می توان از چوب یا ام دی اف ساخت.در صورتی که کابینت نئوکلاسیک با چوب ساخته شود قیمت تمام شده آن بسیار بالا می رود ,لذا بیشتر در کابینت نئوکلاسیک درب کابینت را از ام دی اف می سازند تا درصد بیشتری از مردم بتوانند از کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک بهره ببرند و آن را در خانه خود داشته باشند.بدنه کابینت نئوکلاسیک یا به صورت کابین عادی که معمولا از ام دی اف ساخته می شود و یا به صورت face frame ساخته می شود.

کابینت مدل پلازا,کابینت برانی

مزایا و معایب

معایب کابینت نئوکلاسیک

 • آسیب پذیر دربرابر رطوبت و حرارت

مغز مورد استفاده در کابینت نئوکلاسیک از جنس ام دی اف است. تمام انواع ام دی اف نیز دربرابر رطوبت و حرارت آسیب پذیر هستند.

 • نیاز به کارشناس خبره برای اجرای کابینت

اجرای کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک پیچیدگی‌های بسیاری دارد که اگر اجرای این نوع کابینت‌ها به فرد خبره‌ای سپرده نشود، ممکن است اشتباهاتی در ساخت و نصب این کابینت‌ها رخ دهد که در نمای نهایی تاثیر بسیاری داشته باشد.

مزایای کابینت نئوکلاسیک

 • ترمیم درب کابینت نئوکلاسیک

  در صورت آسیب جدی به رنگ درب کابینت نئوکلاسیک به راحتی می توانید آن تکه را با سپردن به یک رنگکار ترمیم کنید,حتی اگر سال های زیادی از ساخت آن کابینت گذشته باشد.

 • مقاومت در برابر گرما

  مقاوم بودن در برابر گرما به نسبت دیگر مدل های درب همچون ممبران از ویژگی های درب کابینت نئوکلاسیک می باشد.

 • مقاومت در برابر رطوبت

یکی از ویژگی‌های مثبت کابینت نئوکلاسیک، مقاومت در برابر رطوبت به واسطه پوشش وکیوم آن‌ها. این کابینت‌ها نسبت به دیگر انواع کابینت ام دی اف مقاومت بیشتری در برابر رطوبت از خود نشان می‌دهد.

• عدم جلب توجه لک و خط و خش در کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

به جهت رنگ مات و روشن کابینت نئوکلاسیک بازتاب نور در این کارها همانند کابینت براق و هایگلاس و ممبران نمی باشد و همینطور کثیفی و کدر شدن نیز کمتر در کابینت نئوکلاسیک به چشم می آید.

 • هوای سالم تر خانه با میزان فرمالدئید کمتر کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

  کابینت نئوکلاسیک رنگ شده مقدار بسیار کمی فرمالدئید را در فضای خانه آزاد می کند در صورتی که در کابینت ممبران این میزان به دلیل سوراخ های پشت درب بسیار بیشتر است.

ویژگی های کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

 • کابینت نئوکلاسیک معمولا تا سقف ادامه دارد و داشتن فضای خیلی زیاد و بلند بودن از ویژگی های کابینت نئوکلاسیک است.
 • خطوط ساده در کابینت نئوکلاسیک بسیار دیده می شود.
 • بر خلاف تصور عوام کابینت نئوکلاسیک لزوما به صورت قرینه کار نمی شود و این موضوع دست طراخ را باز می گذارد تا بدون محدودیت طراحی خود را انجام دهد.
 • المان های معماری قرن 18 و 19 را می توان بر روی کابینت نئوکلاسیک مشاهده کرد.
 • یکی از ویژگی های کابینت نئوکلاسیک رنگ بندی وسیع است ولی متداولترین رنگ های کابینت نئوکلاسیک ملایم هستند.
 • استفاده از کابینت نئوکلاسیک شما را در فضایی بین مدرن و کلاسیک قرار می دهد.با کابینت نئوکلاسیک می توانید یک کابینت زیبا و جذاب داشته باشید.
 • رنگ ترند سال 2020 کابینت نئوکلاسیک آبی تفتی می باشد.
 • متداولترین جنس درب کابینت نئوکلاسیک ام دی اف می باشد.
 • در کابینت نئوکلاسیک درب های شیشه ای معمولا به کار می رود.
 • برای صفحه روی کابینت نئوکلاسیک معمولا از کورین و سنگ استفاده می شود.
 • طراحی کابینت نئوکلاسیک بسیار پر اهمییت است و این طراحی را باید به دست کسی بسپارید که تعداد زیادی کابینت نئوکلاسیک طراحی کرده باشد.

پرطرفدارترین رنگ های کابینت نئوکلاسیک

رنگ های پرکاربرد کابینت نئوکلاسیک بیشتر از رنگ های ملایم وسرد هستند.رنگ های طوسی,سفید و خاکستری بیشترین استفاده را در کابینت نئوکلاسیک دارند.در سال جاری 2020 رنگ ترند کابینت نئوکلاسیک هم آبی نفتی است.رنگ های تیره و جیغ هم برای کابینت نئوکلاسیک به کار می رود ولی مصرف آن بسیار کمتر است.رنگ هایی مثل قرمز,سبز یشمی,زرد و مشکی.اگر سایز آشپزخانه شما کوچک است بهتر است از رنگ های روشن در کابینت نئوکلاسیک خود استفاده کنید تا فضا را بزرگتر نشان دهد و کابینت نئوکلاسیک شما بیشتر به چشم بیاید.

دستگیره های کابینت نئوکلاسیک

در کابینت نئوکلاسیک معمولا از دستگیره های منحنی با طراحی های ساده استفاده می شود.دستگیره های گرد سفید نیز یکی از گزینه های جذاب کابینت نئوکلاسیک است.

درب های شیشه ای کابینت نئوکلاسیک

در کابینت نئوکلاسیک معمولا تعدادی از درب ها را به صورت شیشه خور طراحی می کنند تا قسمتی متفاوت در کابینت نئوکلاسیک ایجاد کنند.در داخل قسمت های شیشه ای نیز معمولا نور پردازی انجام می شود تا این زیبایی چند برابر شود.

آیلند کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

در کابینت  آشپزخانه نئوکلاسیک همانند آشپزخانه های دیگر آیلند یا جزیره باعث زیبایی مضاعف فضا می شود,وجود جزیره بسیار جذاب است .در قسمت های جزیره کابینت نئوکلاسیک معمولا خبری از شلوغی نیست و نهایتا در برخی از طرح ها پایه های خراطی کار می شود که آنهم بسیار سلیقه ای است.

فضای آشپزخانه و کاشی های بین کابینت در آشپزخانه کابینت نئوکلاسیک

فضای آشپزخانه کابینت نئوکلاسیک بسیار آرام و دلنشین است و این داستان در دیوار ها نیز ادامه پیدا می کند.در فضای بین کابینت نئوکلاسیک کاشی هایی با رنگ های روشن و ساده کار میشود و در صورت طرح دار بودن بهتر است که تا حد امکان این کاشی ها کم کار باشند.در مورد لوستر ها باید گفت که لوستر های مدرن تناسب بیشتری با کابینت نئوکلاسیک دارند و ترجیحا باید از آنها استفاده کرد.رنگ کف نیز بهتر است که با کابینت تناسب داشته باشد تا مجموعه زیباتر دیده شود.

فهرست